Przejdź do treści
Strona główna » 3 pomysły na lekcję z tabliczką mnożenia

3 pomysły na lekcję z tabliczką mnożenia

Twoi uczniowie mają trudności z tabliczką mnożenia? Wciąż popełniają błędy? Nie wiesz już jak z nimi pracować? Jak im pomóc? Mam dla Ciebie 3 genialne pomysły dzięki, którym utrwalenie i doskonalenie tabliczki mnożenia będzie świetną zabawą. Jestem pewna, że te gry spodobają się Twoim podopiecznym.

Trimino

Trimino to odmiana domina. Świetna gra na lekcje matematyki i nie tylko. Ciekawa alternatywa dla żmudnych przykładów. Gra składa się z 9 elementów. Uczniowie dopasowują wynik do działania. Całość tworzy układankę w kształcie trójkąta równobocznego. Dodatkowo polecam wydrukowanie gry trimino na kolorowych kartkach, dla późniejszego szybkiego rozróżnienia elementów tego samego zestawu.

Trimino to 1 z 10 moich propozycji na lekcje dotyczące tabliczki mnożenia, które znajdziesz w pakiecie. Wykorzystaj gotowe materiały i zaangażuj uczniów podczas zajęć. Spraw by lekcja nie była nudna. Niech uczniowie dobrze się bawią i doskonałą umiejętność tabliczki mnożenia.

Szablony brył

Szablony brył najczęściej wykorzystywane są podczas lekcji dotyczącej objętości i pola powierzchni prostopadłościanów. Czy to jednak jedyna możliwość? Oczywiście, że nie!
Taką kostkę można zastosować do doskonalenia tabliczki mnożenia.

🔸Jak przebiega gra?🔸
Najpierw uczniowie wycinają kostkę i sklejają ją. Następnie można przystąpić do właściwej części gry. Zabawa polega na rzucaniu kostką i podaniu wyniku wylosowanego działania. Za każdą prawidłową odpowiedź uczeń otrzymuje 1 punkt. Wygrywa osoba, która otrzymaj najwięcej punktów np. po 5 rundach lub można ustalić czas gry np. 10 minut. Gra świetnie się sprawdzi w parach. Wkrótce w moim sklepie pojawi się kolejny produkt w którym przedstawię więcej propozycji na temat zastosowania szablonów brył.

Zabawa ruchowa

Ruch podczas uczenia się może mieć pozytywny wpływ na proces zapamiętywania i przyswajania wiedzy. To właśnie wtedy poprawia się nastrój i czynność mózgu. Dzięki temu naszym uczniom łatwiej skupić się i zapamiętać materiał. Dodatkowo ruch może pomóc w zmniejszeniu stresu, który jak wiemy utrudnia proces uczenia się. Dlatego też przygotowałam grę w której uczniowie poprzez wykonywanie określonych ruchów będą doskonalić tabliczkę mnożenia.

🔸Zasady gry🔸

Pierwszy z graczy rzuca 2 razy kostką do gry. Oblicza iloczyn wyrzuconych oczek i szuka wyniku w tabeli. Następnie zgodnie z opisem wykonuje ćwiczenia. Grę można wykorzystać jako przerywnik w lekcji i przeznaczyć na nią 5 – 10 minut zajęć. Możesz wykorzystać moją planszę do gry, ale również stworzyć własną wspólnie z uczniami. Jeśli chcesz poprawić lub pozytywnie wpłynąć na proces uczenia się Twoich uczniów warto spróbować i połączyć naukę z aktywnością fizyczną!

Wszystkie wyżej przedstawione pomysły znajdziesz w moim najnowszym produkcie „10 sposobów na tabliczkę mnożenia”. Jak sam tytuł wskazuje zawiera on 10 sprawdzonych i ciekawych pomysłów z gotowymi kartami pracy, planszami. Wystarczy wydrukować i lekcja gotowa! Oprócz opisanych w tym artykule gier znajdziesz tam m.in.: BINGO, DOMINO, LABIRYNT MNOŻENIA, MANDALĘ, oraz KOŁA MNOŻENIA.

Opisane przeze mnie propozycje możesz wykorzystać na lekcjach utrwalających, powtarzających tabliczkę mnożenia. Wystarczy, że przeznaczysz 10 minut zajęć. Jeśli chcesz możesz te pomysły wykorzystać również podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziesz pod linkiem. Serdecznie polecam to bardzo ciekawa i bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.

To co zainspirowałam Cię do przeprowadzenia innej niż dotychczas lekcji z tabliczki mnożenia? Niech Twoje zajęcia będą pełne gier i zabaw, tak by uczniowie w wesołej atmosferze mogli doskonalić umiejętność tabliczki mnożenia. Postaw na ruch i zabawę! Przekonaj się jak odmieni to Twoje lekcje i matematyka stanie się fascynującym przedmiotem dla uczniów!

Do usłyszenia w kolejnych wpisach.

Katarzyna

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *